Data:

24 marca w naszej szkole odbyło się  spotkanie z p. Michałem Sadyniem lekarzem weterynarii z przychodni weterynaryjnej StaloVet w ramach szkolnego projektu „Zainspiruj się – spotkanie z ciekawym człowiekiem”. W pierwszej godzinie spotkania z uczniami klas 7-8 w ramach godzin z doradztwa zawodowego pan doktor nakreślił krok po kroku ścieżkę kariery zawodowej ucznia marzącego o wykonywaniu zawodu weterynarza. Przedstawił  dokładnie  zadania i obowiązki stojące przed osobą kończącą taki kierunek studiów. Omówił rynek pracy i możliwości zatrudnienia absolwentów  kierunku weterynaryjnego, którzy pragną leczyć zwierzęta lub podjąć pracę w placówkach zajmujących się badaniem produktów pochodzenia zwierzęcego czy firmach farmaceutycznych.

W drugiej godzinie nasz gość opowiedział uczniom młodszych klas o codziennej pracy lekarza weterynarii, ciekawych schorzeniach i obowiązkach młodych właścicieli czworonożnych przyjaciół.  Pan doktor przypomniał również o konieczności szczepienia zwierząt i obowiązkowym  przestrzeganiu  higieny przy opiece nad zwierzętami. Wyjaśnił również w jaki sposób należy dbać o swojego pupila, aby cieszył się on zdrowiem i dobrym samopoczuciem.
Serdecznie dziękujemy panu doktorowi Michałowi za wizytę w naszej szkole i dostarczenie nam tylu ciekawych wiadomości. Mamy nadzieję, że to nie było nasze ostatnie spotkanie.

 

Beata Łacek