Kolejny bardzo dobry turniej w wykonaniu Alana Kordasa

Data:

W dniu 6 maja odbył się II Wiosenny turniej szachowy w Zaklikowie na kategorię szachową. W zawodach uczestniczyło dwóch reprezentantów Społecznej Szkoły Podstawowej: Alan Kordas (kl. 0) i Mieczysław Kruk-Kida (kl. 0).

W grupie V kategorii 2 miejsce zajął 7-letni Alan Kordas z wynikiem 5 punktów na 6 możliwych (tyle samo punktów uzyskał zwycięzca w tej grupie 16-letni Adrian Jaskowski (zwyciężył dodatkową punktacją).

Dzięki wysokiemu wynikowi Alan Kordas zdobył kolejną, wyższą kategorię szachową – IV

Normy na kategorię szachową:

Z kolei w grupie zawodników nie posiadających kategorii szachowych wystartował Mieczysław Kruk – Kida, który ostatecznie zajął 14 miejsce na 27 zawodników (niestety Mieciowi zabrakło jedynie 0,5 punktu do uzyskania kategorii szachowej – V).

Gratulacje dla chłopców za sportową i waleczną postawę w w/w zawodach szachowych.