Projekt zdrowe odżywianie w klasie 2: WIEM, CO JEM !!!

Data:

O zdrowym odżywianiu rozmawialiśmy cały tydzień, oglądaliśmy filmy, czytaliśmy, rozmawialiśmy z panią doktor i w końcu robiliśmy projekt: WIEM, CO JEM !!!

Dowiedzieliśmy się, jak ważna jest zbilansowana dieta dla dzieci w wieku szkolnym, bo pokarmy, które jemy, organizm przetwarza na energię potrzebną do biegania, myślenia i innych czynności. Składniki pokarmowe przecież budują nasze ciało.

Projekt zaczęliśmy od piramid żywienia, zajęliśmy się omawianiem poszczególnych grup produktów i ich wpływem na nasze zdrowie i samopoczucie. Przygotowaliśmy również planszę z dobrymi radami, które należy stosować, aby nasz organizm działał prawidłowo.

Na koniec podzieliliśmy się naszą wiedzą z dziećmi z zerówki i z pierwszakami. Opowiedzieliśmy o zdrowym żywieniu, pokazaliśmy ile cukru zawierają niektóre produkty spożywcze, co było dla nich wielkim zaskoczeniem, na koniec sprawdziliśmy ich wiedzę z lekcji zadając pytania i byliśmy bardzo zadowoleni, że tak dużo zapamiętali. W nagrodę poczęstowaliśmy ich zdrowymi przekąskami: jabłkami i arbuzem.

To bardzo ważne czym się żywimy. 

 

Ewa Żebrowska