Wycieczka klas 2 i 3 do straży pożarnej

Data:

3 czerwca uczniowie klas 2 i 3 udali się do Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli. Dzięki życzliwości Strażaków mogli z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedzieli się o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy o tym, że strażacy pomagają nie tylko w czasie pożaru, ale biorą również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego, powodzi czy wichury.
Dzieci miały możliwość obserwowania zjazdu strażaków do akcji po metalowej rurze. Dowiedziały się jak cenna jest każda minuta, sprawność i szybkie działanie. Dużym zainteresowaniem cieszył się strój strażaka do gaszenia pożaru, który z wielką ochotą przymierzały. Sporo emocji wzbudził prezentowany kład i sprzęt do rozcinania samochodów. Z entuzjazmem dzieci obserwowały wozy strażackie ze specjalnymi podnośnikami, przeznaczonymi do akcji na dużych wysokościach. Wielką atrakcją dla wszystkich było wejście do kosza drabiny oraz polewanie wodą z węża strażackiego.

Strażacy przypomnieli również, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną, a dzieci utrwaliły numery alarmowe: 998, 112.

Z wycieczki uczniowie wrócili pełni niezapomnianych wrażeń i wspomnień.

 

Ewa Żebrowska
Aleksandra Grzela
Katarzyna Fusiarz