X Ogólnopolski Turniej Szachowy o puchar Złotego Jeża

Data:
28 października  w Jeżowem rozegrany został X Ogólnopolski i jednocześnie Jubileuszowy Turniej Szachowy o puchar Złotego Jeża. W zawodach wystartowało 200 zawodników z różnych części Polski.
Zawodnicy rywalizowali między sobą w grupie: juniorzy do lat 10 (2007 i młodsi). W tej grupie wiekowej bardzo dobrze spisał się uczeń Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Stalowej Woli Alan Kordas (kl.1)

Pomimo, iż rozgrywał pojedynki szachowe z zawodnikami o trzy lata starszymi od siebie, nie przeszkodziło mu to w prowadzeniu wyrównanej walki na szachownicy, co przełożyło się na odniesienie kilku zwycięstw w bezpośrednich partiach z nimi.
W końcowej klasyfikacji uzyskał bardzo wysoki wynik 6,0 pkt z 9 pkt zajmując premiowane nagrodą rzeczową 10 miejsce na 57 zawodników. Z kolei w klasyfikacji wiekowej: 2010 i młodsi okazał się najlepszy i zdobył 1 miejsce.
W dniu jutrzejszym cała szkoła trzyma kciuki za Alana, Miecia, Adasia i Gabrysię – walczą drużynowo o awans do Rejonowych rozgrywek szkolnych w szachach.