Cenzurka

Siłą tej szkoły jest to co reprezentują sobą jej uczniowie i absolwenci. Wyniki egzaminów są ważne, bo w końcu „naj” nie bierze się znikąd. 🙂 Jednak równie ważne jest to jak nasze dzieci traktują i odnoszą się do innych. Myślę, że to była zgrana klasa, mieli swoje zasady i mogli na siebie liczyć. Tego się tu nauczyli. Ta szkoła trzyma poziom – nie akceptuje negatywnych zachowań i reaguje szybko gdy coś złego się dzieje. Nigdy nie musieliśmy się obawiać o bezpieczeństwo syna, bez względu czy był w szkole czy na wycieczce. W dzisiejszych czasach to rzecz nie do przecenienia. Taka jest moja opinia po tych 9 latach, które szybko minęły.

 

AP Słuchoccy

 

Chciałabym serdecznie podziękować całemu Gronu Pedagogicznemu, za trud włożony w edukację syna. Zapisanie dziecka do Państwa szkoły, było jedną z najlepszych decyzji w moim życiu. Dzięki zaangażowanym i kompetentnym nauczycielom, syn bez problemu dostał się do wymarzonego liceum. Wiem, że dziecko jest starannie przygotowane do zdobywania dalszej wiedzy. Każdy nauczyciel z pewnością dołożył do tego swoją cegiełkę. Sukces dziecka jest też Waszym sukcesem. Dziękuję nauczycielom za poświęcony czas i przekazaną wiedzę, za uśmiech, serce, życzliwość i mądrość. Waszym największym celem jest naprowadzenie dzieci na taką drogę, aby w przyszłości wyrosły na wartościowych i uczciwych ludzi. Od początku wpajaliście uczniom prawdę „Czegokolwiek się uczysz, uczysz się dla siebie”. Dzięki Państwu dzieci rozwijają się, pokazują swoje uzdolnienia i talenty. Rozbudzacie w nich ciekawość świata. Wychowujecie uczniów tak, by wartości takie jak rzetelność, pracowitość i odpowiedzialność budowały siłę charakteru i pozwalały osiągać sukces. Wpajacie uczniom tradycyjne wartości związane z Armią Krajową. Wiem, ile ta praca wymaga wyrzeczeń, ile wymaga wysiłku, cierpliwości i serca. Za to Wam bardzo serdecznie dziękuję. Niech praca z dziećmi zawsze dostarcza Państwu wiele satysfakcji.

 

Z wyrazami wdzięczności
mama Michała

 

Moja córka Nela uczęszczała do SSP 1 od klasy 2 do klasy 4. Szkoła od początku oferowała duże wsparcie jeśli chodzi o wejście Neli do nowej grupy. Dużym plusem była dla mnie mała liczebność klas i kameralność szkoły. Mam porównanie z warszawskimi szkołami, zarówno prywatnymi jak i państwowymi. Dzięki wielkości a także podejściu kadry, szkoła SSP 1 wyróżnia się na korzyść jeśli chodzi o indywidualne podejście do spraw każdego z uczniów, możliwość bezpośredniego, łatwego kontaktu z nauczycielami, szybkie wychwytywanie problemów w klasowej społeczności, uważność pedagogów.

Pojawiające się w klasie niesnaski były dobrze analizowane i szybko rozwiązywane. W szkole wszyscy się znają i co najmniej szanują, panuje dobra atmosfera, nie ma dokuczania, znęcania, jest to szybko ukrócane.

Szkoła dobrze współdziała z rodzicami, starając się stawiać czoła problemom i wymaganiom. Problemy oczywiście pojawiały się ale w przeważającej części były spowodowane niezależnymi okolicznościami, z których szkoła wychodziła obronną ręką. Bardzo dobrze wspominam naukę Neli w SSP 1.

 

mama Neli