Polecany Data:

 

Szanowni Rodzice

 

Podczas zebrania w dniu 27 marca 2019 r. Zarząd Stalowowolskiego Społecznego Towarzystwa Oświatowego  z udziałem dyrekcji szkoły oraz pani księgowej dokonał analizy przychodów i kosztów za rok 2018 oraz preliminarz przychodów i kosztów na rok 2020. Skutkiem tego jest podjęcie uchwały w sprawie ustalenia czesnego: począwszy od 1 września 2019 r. w wysokości 480,00 zł miesięcznie (płatne przez 12 miesięcy) za edukację ucznia w Społecznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Stalowej Woli.

 

Kwota czesnego na drugie dziecko uczęszczające do szkoły jest obniżona o 20% kwoty podstawowej oraz o 30% na trzecie dziecko z rodzeństwa.

 

Analizując preliminarz finansowy na rok 2019/2020 Zarząd uwzględnił:

– wzrost opłat stałych,
– likwidację klas gimnazjalnych,
– zmianę w rozliczeniu dotacji na dzieci z orzeczeniami,
– zmianę warunków zatrudniania nauczycieli (tylko umowy o pracę),
– wzrost wynagrodzeń nauczycielskich wynikających z rozporządzenia MEN.

 

            Decyzja o podwyższeniu czesnego jest zawsze decyzją trudną, ale biorąc powyższe pod uwagę Zarząd stwierdził, że do utrzymania płynności i stabilności finansowej uchwała o zmianie (podwyższeniu) wysokości czesnego jest niezbędna.

 

Agnieszka Iwan
Dyrektor szkoły

 


Szkoła Społeczna – „SZKOŁĄ PRZYJAZNĄ UTALENTOWANYM UCZNIOM”

Polecany Data:

 

Miło nam poinformować, że nasza szkoła znalazła się wśród 12 szkół województwa podkarpackiego, które otrzymały certyfikat „Szkoły przyjaznej utalentowanym uczniom”. Jesteśmy jedyną szkołą w Stalowej Woli, która w roku szkolnym 2018/2019 została wyróżniona tym certyfikatem.

 

5 czerwca podczas uroczystej gali w Rzeszowie Dyrektor szkoły Pani Agnieszka Iwan odebrała ten zaszczytny tytuł z rąk Podkarpackiego Kuratora Oświaty Pani Małgorzaty Rauch. Certyfikat „Szkoła przyjazna utalentowanym uczniom” potwierdza bardzo dobre warunki stworzone uczniom przez naszą szkołę w dziedzinie rozwijania zdolności i osiągania sukcesów w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.„A trip to Lollyland”

Data:

Pierwszoklasiści przedstawili krótką inscenizację pt. „A trip to Lollyland”. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak najmłodsi radzą sobie z językiem angielskim oraz przenieść się do krainy lizaków.


Sukcesy tenisowe naszej kadry

Data:

W dniu 15 czerwca  na kortach MKT w Stalowej Woli  odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Stalowej Woli Pracowników Oświaty w tenisie. W turnieju udział wzięli zawodnicy z naszego miasta, Gorzyc i Tarnobrzega. Tytuł mistrzowski obronił nauczyciel naszej szkoły p. Marek Adamczyk, który pokonał w finale zawodnika z Tarnobrzega Karola Młodawskiego 6;0, 6;0. W turnieju udział wzięli także p. Stanisław Wierzgacz (dwa zwycięstwa w grupie) i p. Marcin Miękina, który wygrał swój pierwszy mecz w turnieju tenisowym.

 

Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w przyszłych zmaganiach.


Data:

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

 

17 czerwca (poniedziałek), godz. 17:00 – pożegnanie absolwentów klas 8 i III gim. w Państwowej Szkole Muzycznej

18 czerwca (wtorek), godz. 10:00 – Msza Św. w kościele Miłosierdzia Bożego

19 czerwca (środa), godz. 10:00 – Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w Państwowej Szkole Muzycznej