Krajowe Mistrzostwa IDO w Tańcach Par

Data:

W ostatni weekend w Lublinie odbyły się Krajowe Mistrzostwa IDO w Tańcach Par. W tym roku była rekordowa ilość uczestników, zgłosiło się ponad 850 tancerzy z całej Polski. 60 osobowa grupa tancerzy z Klubu Tańca LaVolta Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli brała udział w tych zawodach. Liczną grupę tworzyli uczniowie naszej szkoły: Lena Buksa (kl. 6), Hanna Bis (kl. 6), Joanna Walczak (kl. 6), Natalia Szczupak (kl. II gim.), Julia Kowal (kl. II gim.), Gabriela Gołojuch (kl. 7), Iga Żebrowska (kl. 7), Oliwia Ciszewska (kl. 4), Jakub Borowski (kl. 4). Zawodnicy startowali w konkurencjach solowych, duetach, parach a także w formacjach. We wszystkich choreografiach bazą były tańce karaibskie (salsa, merengue i bachata).

 

Formacja w skład której wchodzą tancerki: Lena Buksa, Hanna Bis, Natalia Szczupak, Joanna Walczak, Julia Kowal, Gabriela Gołojuch, Iga Żebrowska i Oliwia Ciszewska zajęła 7 miejsce w kategorii Caribbean Show Formations 12-15 lat  w układzie pt. „Pokojówka na Manhattanie”.

 

Najwyższe miejsce na podium w innej kategorii wygrała formacja, w której tańczą Oliwia Ciszewska i Jakub Borowski  – 1 miejsce w kategorii Salsa Rueda de Casino 12-15 lat.

 

Natomiast w pokazach indywidualnych w kategorii Bachata Pary do lat 11 para Oliwia Ciszewska i Kamil Kiszka zajęli 3 miejsce a para Jakub Borowski i Natalia Kiszka miejsce 5.

 

Wszystkim Tancerzom gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy dalszych sukcesów na parkietach tanecznych a miłośników tańca zapraszamy na taneczne pokazy szkolne jak również na Puchar Polski w Tańcach Par, który odbędzie się 21 kwietnia 2018 r. w sali widowiskowej MDK.

 

Beata Główka