Data:
Uczniowie klasy 6 uczący się trzeci rok języka niemieckiego będą mieli okazję komunikować się w tym języku z kolegami i koleżankami z Grecji. Nawiązaliśmy kontakt na platformie eTwinning i będziemy realizować projekt o tematyce świątecznej. Poznamy w ten sposób nowych ludzi oraz tradycje bożonarodzeniowe w Grecji i zwiększymy motywację do nauki języka obcego.
Projekt Weihnachten in verschiedenen Europaländern rozpoczęliśmy 23 listopada.

Będzie on podzielony na określone zadania i zakończy się około 20 grudnia. Po przedstawieniu się i zapoznaniu, uczniowie wykonają podczas zajęć plastycznych kartki bożonarodzeniowe, które wraz z życzeniami wyślemy do naszych kolegów z Grecji i będziemy oczekiwać na kartki z Grecji. Następnie utworzymy książeczkę opowiadającą o tradycjach Bożego Narodzenia w Polsce i w Grecji. Będziemy pracować wspólnie w programie PowerPoint. Wzbogacimy opisy zdjęciami i filmikami. Zaśpiewamy piosenkę świąteczną In der Weihnachtsbäckerei, a na koniec wspólnie stworzymy Kahoot-Quiz, sprawdzający to, czego się dowiedzieliśmy podczas projektu.

Projekt realizowany jest wspólnie ze szkołą położoną w greckim miasteczku Florina w pobliżu rzeki Sakoulevas. Jest to gimnazjum, do którego uczęszcza 194 uczniów w wieku od 12 do 15 lat. Język niemiecki jest zarówno dla nich, jak i dla nas językiem obcym. Opiekunem uczniów z Grecji jest nauczycielka historii i j. niemieckiego Anastasia Dampali. Poniżej link do strony szkoły: http://3gym-florin.flo.sch.gr/cms/

 

Beata Wydra