Dzień Mamy i Taty w „zerówce”

Data:

W środę 8 czerwca odbyła się w nasze szkole uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. W pierwszej części przedstawienia „zerówkowicze” przedstawili „Bajkę o Zielonym Kapturku”.

Były wiersze z życzeniami dla Mam i Tatusiów, piękne piosenki i humorystyczne scenki. Zebrani rodzice ze wzruszeniem słuchali swoich pociech. Dzieci przygotowały również konkurs pt. „Moja mamusia”, oraz portrety swoich Rodziców. Zaprezentowały tańce, których nauczyły się w ciągu roku szkolnego. Pola, Oliwia i Agnieszka zaśpiewały na koniec dwie piosenki po rosyjsku o mamie i tacie. Po części artystycznej dzieci wręczyły swoim Rodzicom przygotowane przez siebie prezenty. Uściskom i całusom nie było końca. Wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego świętowania przy pięknie zastawionym stole, na którym znalazły się smakołyki przygotowane przez Rodziców.

Wszystkim Rodzicom życzę, by wspomnienie swojego małego dziecka wywołało uśmiech na twarzach i zamyślenie nad tekstem Urszuli Sipińskiej:

 ……………… Cudownych rodziców mam, cudownych rodziców mam. Odkryli mi każdą z dróg, po której szłam. Mam cudownych rodziców bo, przyjaciółmi moimi są. W porę rzekli mi: dalej to, idź drogą swą……………….

I.Z.