Jeden z najlepszych turniejów w wykonaniu Alana Kordasa

Data:
13 stycznia 2018 r. odbył się VI Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie. Zawody szachowe zostały przeprowadzone w grupie OPEN gdzie startowały również osoby dorosłe. Łączna ilość uczestników wyniosła 41 osób. W w/w rozgrywkach wystartował uczeń kl. 1 – Alan Kordas.

Pomimo, iż Alan Kordas był najmłodszym uczestnikiem turnieju, znakomicie radził sobie z dużo silniejszymi od siebie przeciwnikami, w tym z osobami dorosłymi. W rezultacie uzyskał 4,5 pkt na 7 możliwych i zajął wysokie 12 miejsce w grupie OPEN, zdecydowanie wyprzedzając w tabeli zawodników z wyższymi kategoriami szachowymi. Z kolei w klasyfikacji juniorów do lat 10 Alan Kordas zajął  I miejsce.

Na zakończeniu turnieju organizatorzy i sędzia zawodów – Pan Marian Bysiewicz pogratulowali Alanowi bardzo dobrego wyniku (pomimo młodego wieku) i wręczyli nagrody.