Plenerowe Święto Społecznej

Data:

W sobotę 22 kwietnia w naszej szkole odbył się III Piknik Rodzinny. Impreza zachęciła licznymi atrakcjami do przyjścia wiele osób. Były potrawy z grilla, ciasta, kawa, soki wyciskane ze świeżych owoców. Najmłodsi mieli do dyspozycji bogato wyposażony plac zabaw, stanowisko klocków lego, fotobudkę. Mogli pomalować sobie twarz, zrobić modną fryzurę, otrzymać zwierzątko wykonane z balonów, obejrzeć wóz strażacki i motocykle. Ogromnym powodzeniem cieszyła się loteria w formie znanego z teleturnieju Koła Fortuny – wszyscy chętni po odpowiedzeniu na wylosowane pytanie mogli otrzymać atrakcyjną nagrodę. Były one w większości ufundowane przez rodziców uczniów szkoły społecznej.

Niezwykła atmosfera pikniku wynikała właśnie ze wspólnego udziału rodziców, uczniów i pracowników szkoły w tej imprezie. Uczniowie prezentowali na scenie swe talenty artystyczne, rodzice i nauczyciele obsługiwali stoiska, piekli ciasta, przygotowali teren szkoły, pomagali sprzątać go po imprezie. Przy wspólnej pracy i zabawie, czasem w deszczu, zawiązywały się przyjaźnie i wzajemne zaufanie.

Przy okazji pikniku rozstrzygnięto cztery powiatowe konkursy dla dzieci: z języka angielskiego dla przedszkolaków oraz uczniów klas piątek i szóstej, a także Mały Omnibus – konkurs wiedzy i umiejętności dla 5- i 6-latków. Laureaci otrzymali czytniki e-booków oraz talony do Empiku, a wszyscy uczestnicy upominki. Punktem kulminacyjnym imprezy było losowanie nagrody głównej, którym był czytnik e-booków.

Piknik należy uznać za bardzo udany – stał się prawdziwym świętem szkoły i wszystkich związanych z nią osób.