Podróże Bratka

Data:

Bratek to przyjaciel dzieci, który towarzyszył im w codziennym życiu. Gościł
w domach dzieci obecnych klas 6b i 3. Odwiedził rodziny uczniów, poznawał domowników, uczył się z dziećmi, zwiedzał Polskę i uczestniczył w cudownej podróży przez dwa lata. Z każdej podróży powstały piękne kartki pamiętnika wzbogacone zdjęciami i rysunkami.
Bratek odwiedził m.in. Warszawę, Kraków, Przemyśl, Rzeszów, Krynicę Górską, Kalwarię Pacławską, Nową Dębę, Lublin. Bawił się w Energylandii i Magicznych Ogrodach. Kibicował polskiej reprezentacji piłki nożnej i siatkówki. Brał udział w zajęciach sportowych: karate, tenisie , piłce nożnej, tańcach. Uczył się z dziećmi grać na instrumentach, jeździł na łyżwach, chodził do kina, czytał z nimi książki.
Uczestniczył w ważnych wydarzeniach rodzinnych i świętach. Nie bał się iść do ortodonty i pierwszy raz odwiedził zakład fryzjerski. Bratek brał udział w rajdzie rowerowym, grał w gry planszowe i wspinał się po ściance wspinaczkowej. Towarzyszył dzieciom w gotowaniu, wypiekaniu i w różnych pracach domowych. Poznał też pupili dzieci. W każdym domu gościł dwukrotnie i za każdym razem był przyjmowany z otwartymi ramionami. Dzieci i ich rodzice zapewnili mu mnóstwo przeżyć i wspaniałych wspomnień.

 

Joanna Jarocka-Ślipko