V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Armii Krajowej

Data:

14 marca 2019 r. już po raz piąty w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o AK. Konkurs adresowany był do uczniów klas 8 i III gimnazjum z naszego powiatu. W tegorocznej edycji wzięło udział 14 uczniów z 7 szkół. Uczniowie startowali w dwuosobowych drużynach. Konkurs składał się z dwóch części: pracy z prezentacją multimedialną i rozwiązywania testu. Zwycięstwo wywalczyła drużyna z PSP w Chwałowicach. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 4 w Stalowej Woli, a trzecie Gimnazjum nr 5.

Konkurs był okazją do pogłębienia wiedzy o historii AK. Dał możliwość odkrywania historii lokalnej, poznania wybitnych żołnierzy, wydarzeń i miejsc pamięci. Wszyscy mieli okazję poznać naocznego świadka historii – Pana Władysława Goseckiego ps. „Iskra”. Był członkiem AK, współpracował z rozwadowskim Kedywem. Poznanie go i wysłuchanie było ogromnym zaszczytem.

Konkurs uświetnili też inni zaproszeni goście: p. Jan Markut – prezes Koła Obwodu Stalowa Wola Nisko Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, p. Tadeusz Puchalski – wiceprezes Związku, p.Marek Wróbleski – prezes Fundacji Kedyw, p. Mariusz Szeferski z tejże Fundacji, p. Adam Walczak i Witold Adamski z Fundacji „Przywróćmy pamięć” oraz p. Aneta Fołta z Urzędu Miasta.

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy.

 

Barbara Burak
Jolanta Topólska