Z książką za pan brat

Data:

„Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
Wisława Szymborska

 

Cały tydzień w klasie 3 upłynął w tematyce książkowej. Uczniowie przynieśli swoje ulubione książki, opowiadali o nich, oglądali inne.
Zahaczyliśmy też o matematykę. Porównywaliśmy liczbę stron, układaliśmy je wg określonych zasad, mierzyliśmy, szacowaliśmy ile książek mieści się w jednym metrze i budowaliśmy wieżę z książek. Współpraca pokazała, że rozwiązań może być kilka i warto próbować, aby osiągnąć cel.

Odwiedziliśmy bibliotekę szkolną, gdzie pani Jolanta Topólska przypomniała m.in. podstawowe zasady korzystania z tego miejsca, zapoznała z księgozbiorem i wypożyczyła dzieciom książki.

Atrakcją była godzina czytania. Na matach, poduszkach,  krzesełkach dzieci znalazły wygodne miejsca do czytania i w zupełnej ciszy oddały się czytaniu.

Gośćmi  na lekcji byli pani dyrektor Agnieszka Iwan oraz rodzice uczniów. Pani dyrektor, tata Liliany, mama Hani oraz mama Olka, przyszli poczytać nam książki oraz opowiedzieć o swoich książkach dzieciństwa. Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy znaleźli trochę czasu, aby  zachęcić dzieci do czytania.

Niektórzy przysłali zdjęcia swoich biblioteczek, udowadniając, że lubią i czytają książki.  

 

Joanna Jarocka-Ślipko